Český svaz skautů a skautek

Datum 6.11.2004 | Rubrika: registrace

Snad nejznámější skupina v Čechách. Má dlouholetou tradici i úspěch, je uznávaná, což by Vám mělo dodat sebevědomí do těžkých začátků.
Určitý problém tvoří komunikace s ústředím, občas mi připadá, že o nové oddíly nestojí, několikrát jsem se vůbec nedovolal, byl jsem x-krát přepojován a nakonec mi ani nebylo sděleno to, co jsem potřeboval vědět.

Svůj budoucí oddíl, který musí čítat nejméně 12 dětí ve věku od 6 do 26 let si musíte zaregistrovat u nejbližšího skautského střediska ve vašem okolí. Pokud nevíte, které to je, skaut nabízí na svých internetových stránkách vyhledávací systém nejbližších středisek ve vašem okolí s telefonními čísly a sídly.

Nejlepší je registrovat se na začátku roku. Každoroční příspěvky, které se platí na jeden rok za každého člena, bývají různé. Jejich výše závisí na několika faktorech, například nájemné za klubovnu apod. Průměrně se tyto částky pohybují kolem 300,-Kč za rok na osobu.

Jak jsem již říkal kontaktujete nejbližší skautské středisko a domluvíte se na založení oddílu. Tady se musíte dohodnout, vyplnit příslušné údaje, zaregistrovat se. To se provádí jednou za rok, vyplatí se tedy oddíl zakládat ke konci roku.
Od věku členů skautského oddílu se odvozují určité skupiny:


vlčata / světlušky 6 - 10
skauti / skautky 10 - 15
roveři / rangers 15 - 26
old skauti >26


Oddíl může být velice rozmanitý, díky všeobecné známosti skautů je spoustu příležitostí, jak si udělat dobrou pověst.

Junák nabízí pro své členy poměrně hodně možností, navíc spolu jednotlivé oddíly a střediska hodně spolupracují a vzájemně se doplňují.


Kontaktní údaje:

Ústředí junáka: 234 621 284
E-mail: skaut@junak.cz
Web: www.skaut.cz


Stručné kroky:

1. Nalézt nejbližší skautské středisko a kontaktovat ho
2. Dohodnout se na založení oddílu
3. Na středisku provést registraci, tzn. zavázat seZhodnocení organizace:

+ fungující a poměrně přehledný systém
+ určitá, dlouhou dobu získávaná úroveň skautů, jako tradiční skupiny

- velice složitá komunikace (na infolinku se skoro nedovoláte, v opačném případě jste neustále přepojováni…)Článek pochází z webu HUNUNPA.cz
http://www.hununpa.cz

URL tohoto článku je:
http://www.hununpa.cz/modules/news/article.php?storyid=319