Liga lesní moudrosti

Datum 6.11.2004 | Rubrika: registrace

Velmi specifická organizace, není moc všeobecně známá, ale tím je i zajímavá. Má svá daná pravidla, specifikace a části.


Oddílům se zde říká kmeny. Pokud se chcete zapojit, máte dvě možnosti: Buďto se připojíte do existujícího kmene LLM (stačí pouhá telefonická domluva a registrace budoucích členů, nebo přihláška na internetu) nebo si můžete založit vlastní kmen.

Stačí zatelefonovat na číslo uvedené níže a nechat si poslat formulář poštou. Po vyplnění ho zašlete zpět, bude požádáno Náčelnictvo o schválení, ale pak stejně návrh na založení kmene musí čekat na usnesení Valné hromady, která se shází jednou do roka. Obdržíte stanovy,zaplatíte zaplatíte členský příspěvek (jeho výše mi nebyla sdělena) a pokud budete chtít čerpat dotace, musíte si založit IČO. To popisuji zde. Příspěvky se pohybují kolem 180,-Kč za děti do 15 let a 300,-Kč za studenty na jeden rok (údaje z roku 2005). V ceně je také časopis. Samozřejmě musíte také vést účetnictví. V čele oddílu musí stát náčelník, ten musí složit zkoušky (provádí se osobně, nejlépe na Ústředí LLM v Praze).

Jak již bylo řečeno na začátku: Nezapomeňte, že LLM je poměrně specifická organizace a má určitá pravidla. Pro zájemce dodávám, že tato pravidla najdete na internetu.


Kontaktní údaje:

Adresa:
Liga lesní moudrosti
Senovážné náměstí 24
116 47 Praha 1
Telefon / fax: 234 621 235
E-mail: ustredi@woodcraft.cz
Web: www.woodcraft.cz


Stručné kroky:

1. Telefonát, žádost o formulář
2. Vyplnění, zaslání zpět, čekání na schválení Valné hromady
3. Mezitím můžete požádat o zkoušky Náčelníků
4. Obdržení stanov, registrace členstva, platba registračního poplatku
5. Založení IČO


Zhodnocení organizace

+ odlišnost od ostatních institucí

- nutnost čekání na Valnou hromadu (jen jednou do roka)
- vlastní, trochu specifická pravidla
- vyšší příspěvky
Článek pochází z webu HUNUNPA.cz
http://www.hununpa.cz

URL tohoto článku je:
http://www.hununpa.cz/modules/news/article.php?storyid=323