www.HUNUNPA.cz
blank


blank
Hlavní menu

Facebook

Z našich cest
Z našich cest

blank
Co nového v Bradavicích?

Tento článek je určen těm z vás, kteří již máte za sebou nějakou tu zkušenost s Harry Potterem. Ale nerada bych diskriminovala ostatní, jistě i vy si můžete následující řádky přečíst, třeba se mi podaří vás získat pro četbu románového cyklu věnovaného postavě mladého čaroděje.

Co nového v Bradavicích?Letos 29. února – přesně o půlnoci – vstoupil mezi čtenáře pátý díl zmiňovaného cyklu. Jistě se na něj mnozí čtenáři velmi těšili, vždyť zprávy o zahájení prodeje ukazovaly nadšené dětské tváře, jak šťastně přebírají knihu od prodavačů. A samozřejmě nejsou stoupenci Harryho Pottera jen mezi dětmi, i mnozí dospělí se rádi ponoří do fantastického světa čarodějů (sama nejsem výjimkou).

V pátém díle, doposud nejdelším ze všech, mají podle některých dosáhnout síly zla vrcholu. V porovnání s díly předcházejícími tomu tak jistě je. Stejně jako v částech předcházejících se setkáváme s Harrym na prázdninách u jeho strýce a tety. Je napaden mozkomorem a musí se bránit, použije kouzla, a protože to jako žák bradavické školy kouzel nesmí mimo prostory školy udělat, je obviněn a má být ze školy vyloučen. Správně tušíte, že se tak nestane. Nakonec se Harry se svými přáteli vrátí do pátého ročníku studia. Kromě toho, že mají složit zkoušky NKÚ (náležité kouzelnické úrovně), je v tomto školním roce čekají mnohá nepříjemná překvapení. Většina z nich je připravena Ministerstvem kouzel, které se obává ředitele školy (čaroděje Brumbála), ale hlavně nechce připustit, že Pán zla – lord Voldemort – se vrátil. Pokud jste četli předcházející díly, předpokládáte a nemýlíte se, že v dění sehrají velkou roli Harryho nejbližší přátelé – Ron a Hermiona. Musím vás také připravit na to, že v závěru románu zemře člověk, který je Harrymu velmi blízký.
Jak jsem uvedla výše, je román hodně rozsáhlý. Myslím si, že by vás délka neměla odradit, ale sama musím přiznat, že úvod knihy se mi zdál zdlouhavý. Je sice pravda, že vše, co budete číst v první části knihy, bude postupně v knize vysvětleno nebo to budete potřebovat k pochopení děje, přesto se nemohu ubránit pocitu, že úvod je pomalý a zdlouhavý, naopak závěr je rychlý a možná v něčem až násilný.
Nový díl s sebou přinesl také změnu hlavního hrdiny. Podle mého názoru prochází Harry obtížným obdobím vývoje každého člověka – pubertou. A to znamená, že je silně citově zranitelný. I když si to třeba uvědomuje, mnohdy ubližuje svým nejbližším, někde jedná neuvážlivě a musí se pak vyrovnávat s následky svého konání.

V závěru svého článku musím konstatovat, že i přes některé výhrady se mi kniha velmi líbila. Podobně jako minulé díly mě děj postupně natolik pohltil, že jsem odmítala dělat cokoli jiného než číst knihu . A samozřejmě se těším na další díl. Bohužel však mi zatím není známo, kdy se ho dočkáme . A ještě rada těm, kteří žádný předcházející díl nečetli. Můžete sice začít touto částí cyklu, děj jistě pochopíte, ale myslím si, že by bylo vhodnější přečíst nejprve některý z prvních čtyř dílů (Harry Potter a Kámen mudrců, H. P. a tajemná komnata, H.P. a vězeň z Azkabanu a H. P. a Ohnivý pohár).

Stejně jako vždy vám přeji příjemný čtenářský zážitek!!!Stránky pro tisk {$lang_sendstory}> Vytvořit z článku PDF
Zasláno od Monika dne 19.3.2004 (2755 otevření) Další články tohoto autora
Hodnocení: 7.00 (1 hlas) - Ohodnoťte tento článek
Ostatní články
14.9.2011 - Čtenářský deník
11.8.2011 - Nominujte nás na Křišťálovou Lupu 2012
18.6.2011 - HUNUNPA.cz nabízí:
14.6.2011 - Příroda
14.6.2011 - Pro vedoucí oddílů
9.1.2010 - Klub Pathfinder
15.9.2009 - Postup výroby ptačí budky
6.1.2009 - Seznam prázdnin pro šk. rok 2016 - 2017
10.6.2008 - Alessandro Giuseppe Antonio Anastasio Volta
28.10.2007 - Alkany


blank
hledat na stránkách
doporučujeme
www.cesky-hosting.cz
Český hosting

moderní webhosting pro internetové prezentace a aplikace, správa domén, odborné poradenství

www.evee.czEVEE.CZ
portál pro studenty středních škol a gymnázií

BOROVICE.CZ
informační centrum pro dětskou rekreaci, volný čas a cestování
www.borovice.cz

www.vyletnik.cz
VÝLETNÍK.CZ
tipy na výlet či víkendové pobyty, hrady a zámky

www.hrady.cz
HRADY.CZ
informace o turisticky a historicky zajímavých místech nejen v ČR

www.kudyznudy.cz
KUDY Z NUDY . CZ
tipy pro volný čas – dovolená, výlety, kulturní akce, sport

Turistický Atlas
www.turistickyatlas.cz
turistika, cyklistika, vodáctví, běžkaři


www.clovekvtisni.cz
ČLOVĚK V TÍSNI . CZ
humanitární org. s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě