www.HUNUNPA.cz
blank


blank
Hlavní menu

Facebook

Z našich cest
Z našich cest

blank
Jak hledat v jízdním řádu na internetu

Pro uživatele, kteří se neorientují při vyhledávání dopravních spojení na stránce www.idos.cz, je zde připraven stručný a přehledný návod. Článek je rozdělen do několika sekcí. Každá sekce symbolizuje jednu záložku na stránce Idosu.

"Spojení"
První políčko má název Jízdní řád. Zde si, po kliknutí na výběrovou šipku, můžeme vybrat který konkrétní jízdní řád k vyhledávání použít. Standardně jsou vybrány všechny jízdní řády. Další políčko má název "Odkud". Jak již název napovídá, jedná se o pole, do kterého napíšeme výchozí město či vesnici. Do políčka "Kam" vepíšeme cílovou obec. Pokud chceme konkretizovat spojení, pomocí tlačítka "Přidat přestupní místa" je možné přidat město, obec či zastávku, přes kterou chceme cestovat. To ovšem není povinné. Potom vyplníme "datum", "čas" a zvolíme zda se jedná o datum a čas odjezdu či příjezdu do cílové destinace. Pokračujeme kliknutím na tlačítko "Hledat".
Objeví se nalezené spojení, pokud nějaké existuje. Jestliže vám toto spojení nevyhovuje, klikněte na "Předchozí" či "Následující" pro vyhledání dalších spojů. U každého individuálního spojení je několik možností: Detail spojení - zobrazí stránku s podrobnými detaily o nalezeném spojení, Vytisknout - vytiskne tento konkrétní spoj, Poslat emailem - odešle email s detaily tohoto spoje, Odstranit spojení - odstraní tento spoj ve výsledcích vyhledávání a Mapa - zobrazí mapu s označeným počátečním i cílovým místem."Odjezdy"
Zobrazí se podobná stránka té předchozí, vyplníme ji stejným způsobem. Po kliknutí na "Vyhledat" IDOS najde odjezdy všech spojů z výchozího města.


"Zastávkové JŘ"
Slouží pro vyhledávání jízdních řádů železniční, linkové, letecké a MHD dopravy vybraného města. V prvním políčku vybereme v kterém konkrétním JŘ chceme hledat (např. "MHD Praha", atd.) V dalším řádku je nutné vybrat linku, kterou vyhledávaný spoj má (např. pokud hledáme spoj tramvaje č. 11, vepíšeme zde "11"). Nakonec vybereme počáteční a cílovou zastávku a požadovaný den spoje. Popřípadě lze níže zaškrtnout možnost "Celý týden" - v tom případě IDOS zobrazí JŘ na celý týden.


"Spoje"
V prvním poli opět vybereme požadovaný jízdní řád. Do pole "Maska" napíšeme číslo spoje. Klikem na "Vyhledat" se zobrazí dráha vyplněného spoje.

Na závěr je třeba dodat, že na IDOSU je k dispozici i několik užitečných odkazů. Ty lze nalézt vždy hned na konci tabulky, kam se zadávají spoje. Je zde kontaktní formulář, sekce ke stažení, jízdní řády v PDF, a další.Stránky pro tisk {$lang_sendstory}> Vytvořit z článku PDF
Zasláno od vseveda dne 31.12.2004 (4677 otevření) Další články tohoto autora
Hodnocení: 0.00 (0 hlasů) - Ohodnoťte tento článek
Ostatní články
14.9.2011 - Čtenářský deník
11.8.2011 - Nominujte nás na Křišťálovou Lupu 2012
18.6.2011 - HUNUNPA.cz nabízí:
14.6.2011 - Příroda
14.6.2011 - Pro vedoucí oddílů
9.1.2010 - Klub Pathfinder
15.9.2009 - Postup výroby ptačí budky
6.1.2009 - Seznam prázdnin pro šk. rok 2016 - 2017
10.6.2008 - Alessandro Giuseppe Antonio Anastasio Volta
28.10.2007 - Alkany


blank
hledat na stránkách
doporučujeme
www.cesky-hosting.cz
Český hosting

moderní webhosting pro internetové prezentace a aplikace, správa domén, odborné poradenství

www.evee.czEVEE.CZ
portál pro studenty středních škol a gymnázií

BOROVICE.CZ
informační centrum pro dětskou rekreaci, volný čas a cestování
www.borovice.cz

www.vyletnik.cz
VÝLETNÍK.CZ
tipy na výlet či víkendové pobyty, hrady a zámky

www.hrady.cz
HRADY.CZ
informace o turisticky a historicky zajímavých místech nejen v ČR

www.kudyznudy.cz
KUDY Z NUDY . CZ
tipy pro volný čas – dovolená, výlety, kulturní akce, sport

Turistický Atlas
www.turistickyatlas.cz
turistika, cyklistika, vodáctví, běžkaři


www.clovekvtisni.cz
ČLOVĚK V TÍSNI . CZ
humanitární org. s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě